Články

Sdílíme své zkušenosti s vámi


Následující články byly průběžně zveřejňovány na webu Koučinkportál a na LinkedInu, kde v posledních několika letech publikujeme své zkušenosti s rozvojem lidí.

Když se zmíní psychotesty, v mnoha lidech by se krve nedořezal. Lehce zblednou a pojmou podezření, že někdo pochybuje o jejich psychickém zdraví. V tomto článku bych vás ráda lehce provedla světem pracovní psychologické diagnostiky a pomohla vám porozumět, jaká data a fakta se z nich dají vyčíst.

Také se setkáváte ve svém životě s lidmi, kteří přicházejí s tím, že chtějí změnu, ale nevidí žádné možnosti a nenacházejí cestu z bludného kruhu? Či s těmi, co přesně ví, co by měli udělat, ale když přijde na věc, a oni by měli udělat první krok do neznáma, drží se zpátky? S lidmi, kteří vše odmítají, dívají se doprava,...

Mnozí lidé se řítí svým životem bez toho, aniž by věděli, kam vlastně směřují. Neznají své cíle, nikdy nepřemýšleli nad tím, co je motivuje při jejich rozhodování. Proč si vybrali zrovna tohle povolání a ne jiné? Na základě čeho zvolili svého životního partnera či partnerku? Co je motivuje každé ráno vstávat z postele? Jakou hodnotu dávají svému...

Spoléháte se na koučinkové modely? Používáte osvědčené otázky? Máte dojem, že koučování s klientem je o následování konkrétního postupu, který, když bude dodržen, koučink bude úspěšný? V tomto článku se zamyslíme nad tím, co jde "za" tyto postupy, pokusíme se poodhalit stěží zachytitelné bytí v koučování.